Προκηρύξεις για την πλήρωση θέσεων καθηγητών

ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ

Για την πλήρωση θέσεων καθηγητών

στο Αριστοτέλειο Πανεπιστήμιο Θεσσαλονίκης

Τα παρακάτω Τμήματα του Πανεπιστημίου μας αποφάσισαν την προκήρυξη των εξής θέσεων καθηγητών:

ΤΜΗΜΑ ΚΤΗΝΙΑΤΡΙΚΗΣ (τηλ.Γραμματείας 2310995231 email: info@vet.auth.gr)

– Μιας (1) θέσης καθηγητή στη βαθμίδα του επίκουρου καθηγητή με γνωστικό αντικείμενο «Κτηνιατρική Φαρμακολογία».

(κωδικός ανάρτησης στο ΑΠΕΛΛΑ: ΑΡΡ5950)

ΤΜΗΜΑ ΨΥΧΟΛΟΓΙΑΣ (τηλ.Γραμματείας 2310996887 email: lykos@psy.auth.gr)

– Μιας (1) θέσης καθηγητή στη βαθμίδα του καθηγητή πρώτης βαθμίδας με γνωστικό αντικείμενο «Εκπαιδευτική Ψυχολογία και Ανθρώπινη Ανάπτυξη».

(κωδικός ανάρτησης στο ΑΠΕΛΛΑ: ΑΡΡ5952)

ΤΜΗΜΑ ΙΑΤΡΙΚΗΣ (τηλ.Γραμματείας 2310999288  email: gnikifor@auth.gr)

– Μιας (1) θέσης καθηγητή στη βαθμίδα του καθηγητή πρώτης βαθμίδας με γνωστικό αντικείμενο «Ορθοπαιδική-Ορθοπαιδική Παίδων»

(κωδικός ανάρτησης στο ΑΠΕΛΛΑ: ΑΡΡ5954)

ΤΜΗΜΑ ΑΓΓΛΙΚΗΣ ΓΛΩΣΣΑΣ ΚΑΙ ΦΙΛΟΛΟΓΙΑΣ (τηλ.Γραμματείας 2310991354 email: charvani@enl.auth.gr)

– Μιας (1) θέσης καθηγητή στη βαθμίδα του αναπληρωτή καθηγητή με γνωστικό αντικείμενο «Φωνολογία»

(κωδικός ανάρτησης στο ΑΠΕΛΛΑ: ΑΡΡ5955)

Οι προκηρύξεις δημοσιεύθηκαν στο ΦΕΚ 463/26-04-2018 τ.Γ΄ (ημερ.κυκλ. 27-04-2018) και η προθεσμία υποβολής των δικαιολογητικών λήγει στις 9 Ιουλίου 2018.

Οι αιτήσεις υποψηφιότητας μαζί με όλα τα αναγκαία για την κρίση δικαιολογητικά (όπως αναφέρονται στο ΦΕΚ προκήρυξης) υποβάλλονται ηλεκτρονικά στο Πληροφοριακό Σύστημα “ΑΠΕΛΛΑ”(https:// apella .minedu.gov.gr) και κατατίθενται και σε ένα αντίτυπο σε έντυπη ή ηλεκτρονική μορφή στις Γραμματείες των παραπάνω Τμημάτων. Πληροφορίες στα αντίστοιχα τηλέφωνα και e-mail.

Θεσσαλονίκη,  07/05/2018

Με εντολή του Πρύτανη