Προκήρυξη για την πλήρωση θέσεων Καθηγητών των Τμημάτων Μηχανολόγων Μηχανικών, Ιστορίας & Αρχαιολογίας, Μαθηματικών, Ιατρικής και Αγγλικής Γλώσσας & Φιλολογίας στο ΑΠΘ

ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ

Για την πλήρωση θέσεων καθηγητών

στο Αριστοτέλειο Πανεπιστήμιο Θεσσαλονίκης

Τα παρακάτω Τμήματα του Πανεπιστημίου μας αποφάσισαν την προκήρυξη των εξής θέσεων καθηγητών:

ΤΜΗΜΑ ΜΗΧΑΝΟΛΟΓΩΝ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ (τηλ.Γραμματ. 2310996072 email:info@meng.auth.gr )

– Μιας (1) θέσης καθηγητή στη βαθμίδα του καθηγητή πρώτης βαθμίδας με γνωστικό αντικείμενο «Δυναμικά Συστήματα με αναλυτικές μεθόδους»

(κωδικός ανάρτησης στο ΑΠΕΛΛΑ: ΑΡΡ3762)

ΤΜΗΜΑ ΙΣΤΟΡΙΑΣ ΚΑΙ ΑΡΧΑΙΟΛΟΓΙΑΣ (τηλ.Γραμματείας 2310998780 email: info@hist.auth.gr)

– Μιας (1) θέσης καθηγητή στη βαθμίδα του καθηγητή πρώτης βαθμίδας με γνωστικό αντικείμενο «Προϊστορική Αρχαιολογία με έμφαση στη Νεολιθική Εποχή»

(κωδικός ανάρτησης στο ΑΠΕΛΛΑ: ΑΡΡ3763)

ΤΜΗΜΑ ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΩΝ (τηλ.Γραμματείας 2310997940 email: info@math.auth.gr )

– Μιας (1) θέσης καθηγητή στη βαθμίδα του καθηγητή πρώτης βαθμίδας με γνωστικό αντικείμενο «Διαφορική Γεωμετρία»

(κωδικός ανάρτησης στο ΑΠΕΛΛΑ: ΑΡΡ3764)

ΤΜΗΜΑ ΙΑΤΡΙΚΗΣ (τηλ.Γραμματείας 2310999211 email: info@med.auth.gr )

– Μιας (1) θέσης καθηγητή στη βαθμίδα του καθηγητή πρώτης βαθμίδας με γνωστικό αντικείμενο «Καρδιολογία-Μυοκαρδιοπάθειες»

(κωδικός ανάρτησης στο ΑΠΕΛΛΑ: ΑΡΡ3765)

ΤΜΗΜΑ ΑΓΓΛΙΚΗΣ ΓΛΩΣΣΑΣ ΚΑΙ ΦΙΛΟΛΟΓΙΑΣ (τηλ.Γραμματείας 2310991354 email: charvani@enl.auth.gr)

– Μιας (1) θέσης καθηγητή στη βαθμίδα του καθηγητή πρώτης βαθμίδας με γνωστικό αντικείμενο «Αγγλικό Μυθιστόρημα 19ου και 20ου αιώνα»

(κωδικός ανάρτησης στο ΑΠΕΛΛΑ: ΑΡΡ3766)

Οι προκηρύξεις δημοσιεύθηκαν στο ΦΕΚ 1252/05-12-2017 τ.Γ΄ (ημερ.κυκλ. 06-12-2017) και η προθεσμία υποβολής των δικαιολογητικών λήγει στις 13 Φεβρουαρίου 2018.

Οι αιτήσεις υποψηφιότητας μαζί με όλα τα αναγκαία για την κρίση δικαιολογητικά (όπως αναφέρονται στο ΦΕΚ προκήρυξης) υποβάλλονται ηλεκτρονικά στο Πληροφοριακό Σύστημα “ΑΠΕΛΛΑ”(https:// apella .minedu.gov.gr) και κατατίθενται και σε ένα αντίτυπο σε έντυπη ή ηλεκτρονική μορφή στις Γραμματείες των παραπάνω Τμημάτων. Πληροφορίες στα αντίστοιχα τηλέφωνα και e-mail.