«Ιστορίες Νέων Ερευνητών: επαγγελματικές προοπτικές της Βιολογίας στην Ελλάδα και το εξωτερικό» | Ημερίδα

Mε μεγάλη μας χαρά σας προσκαλoύμε στην 2η ημερίδα υπό την συνδιοργάνωση του δικτύου MetaBioNet και του Τμήματος Βιολογίας, που θα διεξαχθεί τη Δευτέρα 9 Οκτωβρίου στις 10πμ στο Αμφιθέατρο ΙΙΙ του ΚΕΔΕΑ-ΑΠΘ, με τίτλο:

Στόχος της ημερίδας είναι η ενημέρωση των φοιτητών του τμήματος Βιολογίας (και όχι μόνο) για τις εργασιακές προοπτικές της Βιολογίας, μέσα από τις ιστορίες-παραδείγματα άνθρωπων που ακολούθησαν διαφορετικές διαδρομές μετά τις σπουδές τους ως Βιολόγοι. H ημερίδα διαρθρώνεται σε τέσσερεις επιμέρους θεματικές ενότητες: Περιβάλλον και Οικολογία, Μοριακή Βιολογία και Βιοπληροφορική, Εφαρμογές της Βιολογίας, Εκπαίδευση.

Στη διάρκεια της ημερίδας οι φοιτητές θα έχουν την ευκαιρία να παρουσιάσουν την ερευνητική τους δουλειά μέσω της παρουσίασης πόστερ.

Επισυνάπτεται το αναλυτικό πρόγραμμα και οι αφίσα της ημερίδας.

Με τιμή,
η οργανωτική επιτροπή,